Ekologia w ostatnim czasie bardzo zyskała na znaczeniu. Bycie eko nie jest już traktowane jedynie jako konieczność, a jako lifestyle. Nie dziwi więc fakt, że przeniosła się również w dziedzinę dekorowania wnętrz. Od pewnego czasu na salony wkraczają stare, drewniane lub fornirowane meble. Często są to meble naszych babć i dziadków odnowione w odpowiedni sposób. Sklepy ze starociami pękają w szwach, a stara komódka czy lekko podniszczony drewniany stolik zaczaruje nasze mieszkanie. Kupowanie tego rodzaju mebli jest jak zakupy w second handzie, ponieważ nie tylko mamy okazję kupić coś pięknego i zarazem unikatowego, ale przed wszystkim mamy wrażenie, że robimy coś dobrego dla środowiska. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego jeśli chcemy mieć coś na prawdę wyjątkowego musimy dobrze przemyśleć strategię odnawiania mebli. Czasem wystarczy drobna polerka lub dodanie gdzieniegdzie koloru. Artystycznym duszom można zaproponować decoupage. Technika ta wykorzystuje ozdobne serwetki do dekorowania wszelakich powierzchni. Meble odnowione w ten sposób z pewnością wyróżnią się na tle setek innych. Meble z drugiej ręki dedykowane są przede wszystkim osobom, które lubią otaczać się przedmiotami z duszą, ale też tym, dla których mniej znaczy więcej.

Dodane przez admin