Jeśli lubisz pić wodę gazowaną, ale nie chcesz za każdym razem udawać się do sklepu po kolejną butelkę, przyda Ci się saturator do wody. To niewielkie urządzenie nie zajmie Ci zbyt wiele miejsca w kuchni, a pozwoli cieszyć się smakiem gazowanej wody o każdej porze dnia i nocy, a przy tym zaoszczędzić nieco gotówki i bardziej zatroszczyć się o środowisko.

Czym jest saturator wody?
W czasach PRL-u saturatory do wody cieszyły się ogromną popularnością. Były to po prostu wózki na dwóch kołach, składające się z butli ze sprężonym gazem, węża podłączeniowego do wody, kilku szklanek i ewentualnie słoików z owocowymi syropami. Taki wózek obsługiwała jedna osoba, a mieszkańcy zbierali się wokół niego, aby napić się popularnej wody sodowej. Współczesne saturatory w niczym nie przypominają tych z ubiegłego stulecia. To małe urządzenia, w których montuje się wielorazową butelkę, przeważnie wykonaną ze szkła. Do prawidłowego działania saturatora potrzebne są jeszcze specjalne naboje, które będą nasycać wodę dwutlenkiem węgla.

Jak działa saturator do wody?
Urządzenie do gazowania wody jest bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy do załączonej butelki wlać wodę i zamontować ją w urządzeniu. Następnie wcisnąć odpowiedni przycisk, by do szklanki spłynęła woda z bąbelkami. Większość dostępnych na rynku saturatorów oferuje możliwość ustawienia poziomu zagazowania wody, dzięki czemu każdy może przygotować wodę taką, jaką lubi najbardziej. Co więcej, przed użyciem saturatora można do szklanki wlać syrop owocowy, aby przygotować smakowy napój gazowany.

Saturator do wody – największe zalety
Kiedyś ekspresy do napojów cieszyły się ogromną popularnością. Czy dzisiaj ich zakup ma sens? Oczywiście, że tak! Osobom, które nie przepadają za zwykłą wodą niegazowaną, saturator przyniesie ogromne korzyści. Oto jego największe zalety:

Wygoda – mając w domu urządzenie do bąbelkowania wody, możemy sięgnąć po gazowaną wodę, kiedy tylko mamy na to ochotę. Nie musimy jechać do sklepu i dźwigać ciężkich zgrzewek z wodą butelkowaną.

Oszczędność – zakup saturatora do wody to jednorazowy wydatek. Do tego oczywiście musimy jeszcze dokupić specjalne naboje. Jednak ich cena nie jest wygórowana, a jeden nabój pozwala na przygotowanie nawet 60-80 litrów wody gazowanej.

Ekologia – dzięki temu, że butelka w saturatorze jest wielokrotnego użytku, nie przyczyniamy się do produkcji plastiku i możemy bardziej zadbać o środowisko naturalne. Jak podaje jeden z producentów saturatorów, jeden nabój pozwala zaoszczędzić produkcji nawet 40 plastikowych butelek. Co więcej, naboje również są wielokrotnego użytku – wystarczy je ponownie napełnić.

Osoby, które piją tylko wodę gazowaną, zdecydowanie powinny rozważyć zakup saturatora do wody. Wystarczy ponieść niewielkie koszty na start, by móc później zaoszczędzić więcej gotówki i przy okazji zadbać o ekologię.

Dodane przez admin