13 czerwca, 2021 Ekologia, Przyroda Brak komentarzy

Jak powszechnie wiadomo, dzieci uczą się poprzez naśladowanie rodziców. Jeśli widzą, że starsi domownicy segregują śmieci lub zakręcają kran przy myciu zębów, to jest spora szansa, że w przyszłości będą stosować te same nawyki. Ekologia to dziedzina o której jest coraz głośniej. Media nawołują do oszczędzania wody, kupowania nieprzetworzonych produktów czy zrezygnowania z kąpieli w wannie na rzecz bardziej ekonomicznego prysznica. W szkołach pojawiają się kampanie edukacyjne, mające nauczyć milusińskich, w jaki sposób dbać o Matkę Ziemię. Najważniejsze są jednak umiejętności wyniesione z domu, który jest pierwszym środowiskiem człowieka. Rodzice to nasi pierwsi nauczyciele, od nich uczymy się świata. Dotyczy to każdej dziedziny życia. Ekologia jest bardzo ważną kwestią, dlatego z reguły już od przedszkola wiemy, co oznaczają poszczególne kolory śmietników albo co zrobić z zużytymi bateriami. Istnieje szansa, że nowe pokolenia będą bardziej świadome oraz zrobią wszystko, aby ich otoczenie było mniej zaśmiecone. Będą z całego serca walczyć o to, aby móc odetchnąć pełną piersią.

Dodane przez admin